Tracy Beakerová

2. února 2008 v 10:02 | Lucik |  ♫Zajímavosti
Tracy má kudrnaté, černé vlasy jako uhel, které se jí neposedně kroutí po celé hlavě. Její malá, zato velice bystrá očka jí zasvítí pokaždé, když se chystá provést nějakou lumpárnu. V protikladu malým očím ji zdobí veliká ústa s tenkými rty, která se mohou pyšnit velikou výřečností. Na to, že je Tracy teprve deset let je pěkně hubatá a drzá a rozhodně se nebojí používat sprosté a velmi ostré výrazy, které jí spolu s jejím temperamentem působí nemalé problémy ve škole. Je nápadně malé a hodně drobné postavy. Hubené, kostnaté ruce jsou plné mozolů od šplhání po stromech a tytéž nohy jsou celé barevné od modřin z různých rvaček, či pádů.

Několikrát už byla i za školou.Školu nenávidí. Jen jediný předmět ji sem táhne. Sloh. Tracy je v něm nepředstavitelně dobrá. Má obrovskou slovní zásobu a spousty nápadů na různé příběhy. Ty ještě ale zdaleka nevypotřebovala, i když už má popsaný nespočet sešitů, bloků či zápisníků. Kámen úrazu je však její matka. Tracy ji velice miluje, ale od té doby co ji odložila na ,,Skládku dětí" jak Tracy říká ji nikdy neviděla. Proto, když se ve škole má psát sloh na téma ,,Má rodina" bývá smutná. Ovšem velice rychle si z toho udělá zábavu. Píše, že její maminka ji musela opustit kvůli skvělé nabídce z Hollywoodu, kde hraje ve filmech se slavnými herci. Tracy ale ví, že přestože tohle říká všem, lže. A to nejen sobě, ale i ostatním. Hrozně ji to trápí a to se odráží na jejím chování. Jen málo lidí ví, že i když je Tracy na venek někdy zlá a tváří se, že si ve všem vystačí sama v jádru duše je velice citlivá, hodná, touží po přátelství apotřebuje lásku. I když říká, že nikdy nebrečí, její srdce je často uplakané. Ne vždy je ale ošklivá na ostatní převládá u ní veselost a radost ze života.
Mno jinak tuhle knížku čtu nosí název→V HLAVNÍ ROLI TRABY BEAKEROVÁ
Ještě ji nemám přečtenou celou,ale hned od začátku je super,jsem jen na 100stranc x) xp
Na obale uvidíte tento obrázek
V hlavní roli Tracy Beakerová
Popis Tracy Beakerová je tu zpátky... a tentokrát se zoufale snaží získat hlavní roli ve školním představení. Připravují Vánoční koledu a v jedné opravdu horké chvíli se zdá, že nezodpovědná Tracy nedostane ani ten nejkratší psí štěk - nakonec však vytouženou roli získá. Podaří se jí přesvědčivě zahrát starého nevrlého lakomce Ebenezera Scrooge? A ještě ke všemu po boku Justiny Zrádné Záškodnice Littlewoodové?
Na představení se těší nejen Mandy, která ze všech sil pomáhá s přípravou, ale veškeré osazenstvo dětského domova - jenže Tracy zajímá hlavně to, jestli se na ni přijede podívat její hvězdná máma. Co když bude zrovna natáčet v Hollywoodu a nebude mít čas?
Tento v pořadí již třetí Tracyin příběh od autorky dětských bestsellerů Jascqueline Wilsonové zachycuje její úspěchy i pády, smích i slzy, a chytne vás za srdce úplně stejně jako příběhy předchozí. Tracy totiž neztratila nic ze své nezvladatelné živosti, přestože je tomu již patnáct let, co se na stránkách knížek objevila poprvé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 2. února 2008 v 10:20 | Reagovat

hm.. zajímavá knížečka... ;) ještě jsem o ní sice neslyšela, ale vypadá to vážně hustě. ;)

2 Traci Traci | 19. října 2011 v 20:00 | Reagovat

Mam doma všechny její tři knížky,super počteníčko!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama